
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 28 |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53597
Ext.Price$0.53597
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53597 | $0.53597 |
| 10 | $0.52435 | $5.24350 |
| 25 | $0.52078 | $13.01950 |
| 50 | $0.51723 | $25.86150 |
| 100 | $0.51371 | $51.37100 |
